czwartek, 2 maja 2013

M jak MAJ...MATURA i lekkie MIGOTANIE przedsionków...MASAKRA

Maj, maj jest na ziemi świat, świat się zieleni...
zieleni to prawda ale jakoś tak ociężale , może dlatego ,ze u nas na tzw "północy " jak zwykle najzimniej ....czasami różnica temperatur między nami a południem wynosi 10 stopni. A ja tak lubię ciepełko  ;-) No cóż...jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma ;-)
I zamiast udzielać się w ogródku ....wymyślam cuda na kartonie....czyli podkładki...tadam


                          Powstały również serwetki szydełkowe

  Maj to nie tylko zieleń, sprzątanie ogródkowych zakamarków, urządzanie atmosfery tarasowej....Dla mnie obecny maj to również ...MATURA mojej córki......brrr i żeby nie smucić i nie popaść w skrajna histerię.....zajmuję głowę i ręce różnymi pierdułkami.....
     Moja córka ma szczęście do dobrych wychowawców. Poczynając od podstawówki do ostatniej klasy liceum trafiała na sensowne kobiety, które nie wypaliły sie zawodowo i mądrze kierowały młodzieżą. Kiedy tylko nadarzała sie okazja np Święta Bożego Narodzenia czy Wielkanocne proponowałam Duśce aby zaniosła swojej Pani drobiazg zrobiony przeze mnie. Zawsze kręciła nosem....mówiąc ,ze nie będzie się podlizywała i jak chce to sama mogę to zrobić....No cóż nie chciałam narzucać swoich pomysłów. Przed samym zakończeniem roku (26.04.13) zapytała ....
- Mamo, a może zrobisz Pani B. pudełeczko ? No wiesz takie postarzane ....ze spękaniami.
Zrobiłam ;-)


i korciło mnie aby razem z pudełkiem zapakować wszystkie gadżety przygoowane na wcześniejsze okoliczności...czyli pisanki i bombki..
-Ale siara....mamo!!!!
A swoją drogą jak ja zdawałam maturę to bez (inaczej lilak) był w fazie największego rozkwitu a teraz dopiero budzi się do życia.....No i jakie kwiaty postawią na stół w czasie matur.....klęska żywiołowa ;-)

7 komentarzy:

 1. Takie podkładki to fajny pomysł bo zawsze są potrzebne. Twoje są ładne szczególnie te z motylkami.

  OdpowiedzUsuń
 2. piękne prace :)

  pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne motywy wybrałaś na podkładki ( te z ptaszkiem przykuły moją uwagę ) i pudełko rewelacja. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. A mnie się wszystko podoba! :)))
  Ciekawa jestem jak córce poszło?

  OdpowiedzUsuń